یکشنبه , سپتامبر 27 2020
خانه / دکوراسیون / آموزش تصویری و صحیح تزیین و چیدمان پذیرایی مستطیل شکل

آموزش تصویری و صحیح تزیین و چیدمان پذیرایی مستطیل شکل

چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل شکل کوچک
چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل شکل کوچک

گاهی چیدمان و فضاسازی در دنیای دکوراسیون داخلی می‌تواند به یک چالش بسیار بزرگ تبدیل شود و شما را دچار مشکل نماید. چیدمان اتاق پذیرایی مستطیلی شکل دقیقا یکی از این مواردی است که اگر در طراحی دکوراسیون آن دقت کافی نشود، ممکن است به یک معضل بزرگ تبدیل شود.

اشتباه چیدمان در چنین فضایی، پذیرایی‌تان را به شکل راهرو یا فضایی بسیار عریض در می‌آورد که غیرکاربردی و ناخوشایند خواهد بود.

زمانی که شروع به چیدمان اتاق پذیرایی یا نشیمن خود نمایید، مطمئنا شکل اتاق، چیدمان شما را تعیین خواهد کرد. بیشتر اتاق‌های پذیرایی و نشیمن ما ایرانی‌ها مستطیلی شکل هستند و ترکیب دو دیوار بلند و دو دیوار کوتاه، تصمیم‌گیری در مورد چیدمان آن را مشکل می‌کند. مهم‌ترین نکته در چیدمان اتاق این است که شما، باید بدون اینکه فضای نامرتب و درهم ریخته‌ای داشته باشید، بتوانید استفاده‌ی بهینه‌ای از فضای موجودتان بکنید.

چیدمان اتاق‌ های مستطیلی و مربعی کاملا از هم متفاوت هستند و شما برای هر کدام روش‌ های مختلفی را بکار خواهید برد.

سوال: سلام ما به تازگی به خانه جدید نقل مکان کرده ایم که پذیرایی آن مستطیل شکل است برای جانمایی یک دست مبل راحتی و یک دست مبل کلاسیک در این فضا دچار مشکل هستیم، لطفا بهترین چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مسطتیل شکل را معرفی کنید.

پاسخ: در مرحله ی نخست برای چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مربع یا مسطتیل باید پلان پذیرایی خود را بررسی کنید، به طور مثال اگر پذیرایی شما یک مستطیل بلند و باریک است، پس انتخاب دو دست مبلمان برای چنین فضایی چندان معقولانه نیست. حتما توجه داشته باشید که در چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مستطیل شکل، مبل راحتی باید در نزدیکی فضای ورودی و به اصطلاح پایین خانه قرار بگیرید و قسمت بالای خانه را به مبلمان کلاسیک اختصاص دهید، نکته مهم دیگر که باید حتما به آن توجه داشته باشید این است که در چنین چیدمانی حتما فضای تلویزیون را در کنار مبلمان راحتی در نظر بگیرید، چرا که مبلمان راحتی با تلویزیون همخوانی بیشتری دارند و چیدمان پذیرایی شما را به چیدمان اصولی تر نزدیک می کنند.

 

در چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مستطیل شکل حتما میان دو مبلمان مرز مشخصی را در نظر بگیرید، این مرز را می توانید با کمک فرش و یا یک شزلون به خوبی در فضای خود ایجاد کنید و چیدمان خود را به چیدمان اصولی تر نزدیک کنید.

چیدمان مبل هفت نفره در پذیرایی مستطیل شکل
چیدمان مبل هفت نفره در پذیرایی مستطیل شکل
چیدمان پذیرایی مربع شکل
چیدمان پذیرایی مربع شکل

چیدمان سالن پذیرایی مستطیل شکل

اگر سالن شما قابل تقسیم به دو بخش بوده و آشپزخانه شما جایی برای میز ناهار خوری ندارد و میز ناهار خوری شما با مبلمانتان ست است، می توانید بخشی از پذیرایی خود را به میز ناهار خوری و بخش دیگر آن را به مبلمانتان اختصاص دهید.

نقطه کانونی شما در این دکوراسیون تلویزیون است. روبرو تلویزیون بهتر است یک مبل سه نفره قرار دهید، یک طرف مبل دو نفره و در مقابل آن دو مبل یک نفره قرار دهید.

البته می توانید برای چیدمان دکوراسیونتان از مبل نیم ست به همراه پاف استفاده کنید. مقابل تلویزیون مبل دو نفره قرار دهید، مبل های یک نفره را روبرو هم و پاف ها را روبرو مبل سه نفره بگذارید.

 

چیدمان مبل در سالن پذیرایی مستطیل شکل کوچک

اگر پذیرایی شما کوچک است ست مبل 7 نفره یا ست 5 نفره برای منزل شما مناسب است. در پذیرایی کوچک باید نقطه ای مثل تلویزیون را به عنوان نقطه کانونی قرار دهید و مبلمان خود را در مقابل آن بچینید.

اگر ست شما 7 نفره است می توانید مبلمان دو و سه نفره را مقابل هم و دو مبل یک نفره را رو به رو نقطه کانونی (تلویزیون) قرار دهید.

اگر بخواهید از ست 5 نفره استفاده کنید می توانید مبل سه نفره را روبرو تلویزیون قرار داده و دو مبل یک نفره را رو برو هم بگذارید. در این چیدمان از پاف هم می توانید استفاده کنید.

 

چیدمان سالن پذیرایی مستطیل شکل بزرگ

پذیرایی بزرگ دست شما را برای انواع دکوراسیون باز می گذارد. دکوراسیون در فضای بزرگ راحت ترین نوع دکوراسیون و چیدمان است.

در فضاهای بزرگ شما می توانید از مبلمان سلطنتی یا کلاسیک و حتی مبلمان راحتی برای چیدمان استفاده کنید. همچنین ست 7 نفره یا 9 نفره برای شما مناسب بوده و از این جهت نیز محدودیتی ندارید.

اول از همه برای چیدمان باید نقطه کانونی را مشخص کنید بعد می توانید می توانید مبلمان دو و سه نفره را رو برو هم و و مبلمان های ک نفره را مقابل تلویزیون یا نقطه کانونی خود قرار دهید.

همچنین کاناپه های دو و سه نفره را به صورت ال قرار داده و مبلمان یک نفره را نیز کنار یا روبرو آنها بگذارید.

در پذیرایی های بزرگ بعد از چیدن مبلمان شما هنوز فضا خالی در اختیار دارید که می توانید آن را با میز ناهارخوری، استند، آباژور، صندلی راک یا وسایل دیگر پر کنید.

حتی شما می توانید پذیرایی بزرگ خود را با 2 دست مبل پر کنید، یک طرف را با دکوراسیون کلاسیک و مبلمان سلطنتی، طرف دیگر را با مبل راحتی و دکوراسیون مدرن بچینید. می توانید برای مشخص کردن مرز بین آنها از شزلون یا یک فرش استفاده کنید، همچنین تلویزیون را در سمتی قرار دهید که مبلمان راحتی گذاشته اید.

چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مربع شکل
چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مربع شکل
دکوراسیون هال و پذیرایی مستطیل شکل
دکوراسیون هال و پذیرایی مستطیل شکل
 
دکوراسیون و چیدمان پذیرایی مستطیل شکل
دکوراسیون و چیدمان پذیرایی مستطیل شکل
 
نحوه چیدمان پذیرایی به شکل مستطیل
نحوه چیدمان پذیرایی به شکل مستطیل
 
پذیرایی مستطیل شکل با طرح های مدرن
پذیرایی مستطیل شکل با طرح های مدرن
 
دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل
دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل
 
چیدمان مبل در پذیرایی مستطیلی شکل
چیدمان مبل در پذیرایی مستطیلی شکل
 
نحوه صحیح پذیرایی مستطیل شکل
نحوه صحیح پذیرایی مستطیل شکل شیک و مدرن
 
مدل پذیرایی مستطیل شکل
مدل پذیرایی مستطیل شکل

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

چیدمان قاشق و چنگال روی میز

نکات لازم برای داشتن میز غذای شیک و طرز صحیح چیدمان میز غذا

میزی غذایی که به شکل صحیح و قشنگ ، با رومیزی تمیز و چند شاخه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *